نتایج جستجو برای عبارت :

سلطنت بنی امیه

سلطنت خشایار شاه
نام فایل : سلطنت خشایار شاه فرمت : .doc تعداد صفحه/اسلاید : 17 حجم : 28 مگابایت سلطنت خشایارشاخشایارشا در سن سی و شش سالگی به سلطنت رسید و در آغاز سلطنت شورشی را که در مصر برپا شده بود فرونشاند و بعد به بابل رفت و شورشهای آنجا را نیز سرکوب کرد. در این جنگ قسمت اعظم بابل ویران ...
دریافت فایل
بسم اللهمی‌خواهم به شمال مملکت بروم، سفیر #انگلیس اعتراض می‌کند؛ می‌خواهم به جنوب بروم، سفیر روس اعتراض می‌کند. ای مرده‌شور این سلطنت را ببرد که #شاه حق ندارد به شمال و جنوب مملکتش مسافرت نماید!ناصرالدین شاه قاجار(تاریخ سیاسی معاصر ایران، سید جلال‌الدین مدنی، ص۷۱ - به نقل از حدیث پیمانه، حمید پارسانیا)
پ.ن. هیچ... دم بچه‌های  «عزیز» سپاه گرم... العزة لله و لرسوله و للمؤمنین.

اینک که به یاری مزدا تاج شاهی بر سر گذاشته‌ام اعلام میکنم که تا روزی که من زنده هستم و مزدا توفیق سلطنت را به من میدهد دین وآیین و رسوم ملت هایی که من پادشاه آنها هستم را محترم خواهم شمرد و نخواهم گذاشت که حکام و زیر دستان من، رسوم ملت هایی که من پادشاه‌شان هستم یا ملتهای دیگر را مورد تحقیر قرار بدهند یا به آنها توهین نمایند.
من از امروز که تاج سلطنت را به سر نهاده‌ام تا روزی که زنده هستم هرگز سلطنت خود را بر هیچ ملتی تحمیل نخواهم کرد و هر مل
 آقای رضا پهلوی ـ حالم از بوی گند نظام سلطنتی بابات و بابا بزرگت به هم می خوره!این که در قرن ۲۱ هنوز فسیل هائی باشن که شاخص مشروعیت یک حکومت رو در «اسپرم اعلی حضرت» و انتقال آن سلطنت را از طریق انتقال همان «اسپرم» به صلب «آقازاده اعلی حضرت» فلسفه بافی می کنند! چنین فسیل هائی قبل از سلطنت شایسته تاکسیدرمی اند!وجود شما توهین به شعور بشریته!ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــداریوش سجادی@dariushsajjadi44
امام على علیه السلام فرمودند:
العِلمُ سُلطانٌ، مَن وَجَدَهُ صالَ بِهِ، ومَن لَم یَجِدهُ صیلَ عَلَیهِ؛
دانش، سلطنت و قدرت است، هر که آن را بیابد، با آن یورش برد و هر که آن را از دست بدهد، بر او یورش برند.
شرح‏ نهج البلاغه، ابن ابی الحدید، ج ۲۰، ص ۳۱۹
ادامه مطلب

تو را دوست دارمو این دوست داشتن حقیقتی است ڪه مرا به زندگی دلبسته می‌ڪند...

شده آنقَدَر محوِ چشمهایش باشىکه صدایش را نشنوى...؟
 ❤️❤️❤️

ـن مـیـتونـم... دنیارو... یه دســتــی فتح کنم!! به شرطـی که... اون یکی دسـتـمو تــو گرفته باشی

❤️❤️❤️

احســــــاست عاشـــقانه هایت لحظه های بودنــــت همــه را دیــوانه وار دوستـــ دارم امّــا هیچـکدام به دوست داشــتن خودتـــ نمیرســـد . .
❤️❤️❤️
اگه سلطنت بلد نباشم سلطنت نمیکنمٍ اگه ز
2381 - با وجود ادعاهای ناسیونالیستی و
باستان‌گراییِ سلطنت‌طلبان و پهلوی‌دوستها، «رضا شاه» دارای پدری به نام
«عباسعلی‌خان» اهل آلاشت بود که در ازای گرفتن طَلبش، برای دومین بار با
دختر بچه‌ای اهل قفقاز با نام مستعار «نوش‌آفرین» ازدواج کرد که اصل و
نسبتش مشخص نیست. حاصل این ازدواج «رضا میرپنج» بود!
برگرفته از کتاب «رضا شاه از تولد تا سلطنت» و goo.gl/ZQFKWC
دانلود فایل اصلی
غیرت مردم قزوین در دفاع از امیر المومنین علیه السلام
رافعی می‌نویسد:
وكان عمال خالد بن عبد الله القسری وسائر عمال بنی أمیة یلعنون فی هذا المسجد (مسجد قزوین) علیاً رضی الله عنه حتى وثب رجل من موالی بنی الجند وقتل الخطیب وانقطع اللعن من یومئذ .
كارگزاران خالد بن عبد الله قسری و سایر كارگزاران بنی امیه در مسجد قزوین علی (علیه السلام) را لعن کردند؛ تا این كه یکی از طرفداران بنی الجند برخاست و خطیب را كشت، از آن روز لعن بر علی (علیه السلام) در آنجا
رضا شاه ها (سلطنت طلب ها) می گویند در انتخابات شرکت نکنید. می دانید برای چه ؟
برای اینکه با شرکت در انتخابات ، به آنها می گوییم ما نظام مان را دوست داریم و نمی خواهیم شما پهلوی ها (که دوران نحس سلطنت تان نقل محافل است. اشرف پهلوی که با سگ ، شهوت رانی می کرد ، با مردان مختلف راحت بود و ازدواج باز انجام می داد ، قمار باز و بزرگ ترین قاچاقچی کشور بود) دوباره بر این مملکت حکومت کنید.
حال بیایید و بین کاندیداها حتی در بدترین حالت (بین بد و بدتر ) بد را انت
بعد از هرج و مرجی که در اوائل مشروطه به وجود آمد، به فاصله‌ی چند سال، همان دولت بیگانه‌ی سلطه‌گر خارجی _یعنی انگلیس_ یک دیکتاتور خشن و بیرحم و بسیار خطرناک‌تر از سلاطین قبل از مشروطه _یعنی مظفرالدین شاه و ناصرالدین شاه_ را بر سر کار آورد که او رضا خان بود. دیکتاتورىِ رضا خان بمراتب از دیکتاتوری ناصرالدین شاه و مظفرالدین شاه برای کشور و ملت ما بدتر و خشن‌تر بود که انگلیس‌ها او را سر کار آوردند. در واقع ما از دوران استبداد، وارد دوران آزادی ن
+جدایی از جایی شروع می شود که آدمی خیالش راحت است. جایی که فکر می کند فاتح شده... به خودتان می آیید و میبینید نه آتشی در قلب کسی برایتان روشن مانده نه جوهری به قلمتان برای نوشتن ادامه داستان... این است که شیوه دلسپردن در تداوم است و مراعات و خلق. وگرنه هر چیزی هر چقدر هم بی نظیر و شگفت انگیز باشد، در سیاهچاله روزمرگی سقوط می کند. 
+سال ها پیش در صفحات کتابی مربوط به تاریخ حکومت های مسلمان شمال آفریقا خواندم ملکه  با درایتی با همدستی  یکی از درباری
نام ها: پادشاه : سلطنت ابدی
محصول: 2020 کره جنوبی از شبکه SBS, Netflix
ژانر: عاشقانه | تاریخی | فانتزی | علمی تخیلی | درام
تاریخ پخش:  29 فروردین 1399 – Apr 17, 2020
قسمت ها: 16
روزهای پخش: جمعه و شنبه ها
مدت زمان: 60 دقیقه
وضعیت: در حال پخش جایگزین کفتار
بازیگران:
Lee Min Ho – Kim Go Eun
قسمت 8 سریال اضافه شد.
زیرنویس چسبیده قسمت 7 اضافه شد.
ادامه مطلب
در سالهای اخیر رقابت تنگاتنگی بین
سلطنت‌طلب‌ها به رهبری رضا پهلوی با منافقین به رهبری رجوی‌ها در جریان
است؛ این رقابت بیشتر از آنکه در جهت حذف جمهوری اسلامی باشد؛ در جهت جلب
توجه دولت‌ها و سازمان‌های بین المللی بوده است!
چرا که ناکامی‌شان در هدف اصلی‌شان یعنی
مقابله با جمهوری اسلامی ایشان را به هدف حداقلی زنده ماندن تشکیلات خود
قانع کرده است برای این هدف نیاز به پول دارند و برای پول نیاز به دیده
شدن!
هر دو تمام تلاش‌شان را می‌کنند
DomiNations به فارسی (سلطنت، فرمانروایی) یک بازی جدید و فوق العاده زیبا با گرافیک
خیره کننده اچ دی در سبک بازی های استراتژیک از استودیوی بازیسازی NEXON M Inc
برای دستگاه های اندرویدی است که شاهد عرضه شدن رایگان آن در پلی استور
بودیم و تصمیم گرفتیم مثل همیشه پیش قدم شویم و برای اولین بار ان را حضور
شما دوستداران بازی های استراتژی معرفی نماییم. این بازی مبتنی بر ساخت و
ساز طراحی شده است و در آن شما می بایستی که یکی از ملت های بزرگ دنیا را
از میان بریتا
نام : شاهزاده جونگمیونگ , Hwajung ژانر : تاریخی , عاشقانه , فانتزی کارگردان : Kim Sang-Ho نویسنده : Kim Yi-Young شبکه : MBC محصول : کره ی جنوبی تعداد قسمت ها : 50 فرمت : MKV حجم : 200 MB لینک دانلود : مستقیم – Direct خلاصه داستان : داستان این سریال مربوط به دوران زندگی شاهزاده خانم جونگ میونگ است. شاهزاده خانم جونگمیونگ، دختر (آخرین فرزند) وارث به حق شاه سونجو (یعنی شاهزاده یونگچانگ بزرگ)، در سلسله چوسان است او فقط دو سال داشت که سونجو مجبور شد به دلیل بیماری سلطنتش را به ی
کسانی که مایلند تا بلیط جزیره کیش را خریداری کنند با ما در این مطلب همراه باشند تا با تاریخچه این جزیره زیبا در خلیج فارس بیشتر آشنا شوند. جزیره کیش مانند یک کشتی کوچکی است که در دل دریای خلیج فارس آرام نشسته است. این جزیره را در ایام های نه چندان دور گذشته به نام قیس که ظاهری بیضی شکل داشت می شناختند. اگر بخواهیم تاریخ را ورق بزنیم و مهمترین دوران سلطنت در این جزیره را کشف کنیم بدون شک تمامی ما به دوران هخامنشیان برخورد خواهیم کرد. کیش در این د
تقویم شیعه
هشتم شوال
مرگ عبد الملک بن مروان
در سال ۸۶ هجری قمری عبد الملک بن مروان سفاک بخیل، در دمشق به هلاکت رسید، و بعضی ۱۵ شوال را ذکر کرده‌اند. این در حالی بود که ۲۱ سال و ۶ ماه خلافت را غصب کرده بود. او پیش از سلطنت پیوسته ملازمت مسجد را داشت و تلاوت قرآن می‌نمود و او را حمامة المسجد (کبوتر مسجد) میگفتند! وقتی خبر سلطنت به او رسید قرآن را بر هم نهاد و گفت: اسلام علیک هذا فراق بینی و بینک: «خداحافظ، این آغاز جدایی بین من و توست»!!
بیماری او که
محمد نوری زاد و سه نفر دیگر خواستار استعفای رهبر انقلاب شدند!که توسط دادگاه تجدید نظر خراسان رضوی به  3 تا 16 سال حبس تعزیری محکوم شدند.
بر اساس قانون خیانت مصوب 1848 هر فردی که تلاش کند در داخل انگلیس یا خارج از آن علیه ملکه یا سلطنت وی دست به اقدامی ناشایست بزند و بکوشد تا وی را از سلطنت برکنار کند، جاه و مقام وی را خدشه‌دار کند، به خیانت علیه کشور محکوم و برای سپری کردن حبس ابد به ماورای بحار منتقل می‌شود.
منبع:
Treason Felony Act 1848:
It is treason felony to "compass,
کسی چه می‌داند؟ شاید بیست و یک‌ سالگی تحویل چندین رویا باشد!
 شاید قرار است ناقوس رسیدن‌ها بعد از این همه نرسیدن به صدا در بیاید، شاید ساعت شنی این‌بار بخواهد ساعت‌های ۲۱ سالگی را بشمارد برای بلند شدن‌ها، رسیدن‌ها، وصله زدن‌ها یا حتی از نو شروع کردن‌ها...
کسی چه میداند؟ شاید بیست و یک سالگی قرار است تحویل چندین رویا باشد ... [امیدوار چنانم که کار بسته برآید...]
+ اولین کسایی که تولدم رو تبریک گفتن رفقای بلاگر بودن، چی بگم الان؟ تو دلِ زمستو
کتاب «ایران و اسرائیل در دوران سلطنت پهلوی» اثری است که توسط «محمدتقی تقی‌پور» پژوهشگر مسائل فلسطین و صهیونیسم تألیف شده و جلد اول آن در سال 1390 به همت نشر «موسسه مطالعات و پژوهش‌های سیاسی» به چاپ و انتشار رسیده است. نویسنده در این اثر با ارائه مستندات به بررسی روابط پنهانی و عمیق حکومت پهلوی با رژیم صهیونیستی پرداخته است. اثر مذکور بر پایه و محور اسناد و مدارک به دست آمده از آن دوران، به ویژه اسناد وزارت امور خارجه و نمایندگی دولت شاهنشاهی
امروز صبح که توت‌های صورتی شده‌ی روی درخت را دیدم با خود گفتم "نه مثل اینکه واقعنی بهار اومده" ، بعد که نسیمی خنک لای موهایم پیچید و قطرات باران بهاری روی صورتم نشست فهمیدم که بله، گویا واقعا بهار از راه رسیده است، با تمام خدم و حشمش، با شکوفه‌های شاه‌توت و بوی بهار نارنجش ، برگ‌های سبز درخت و جیک جیک گنجشک، آفتاب ملایم و شربت خنک و آواز چلچله‌هایی که خبر از ناخوشی اهل زمین ندارند!
امروز صبح، که چند روزی از تاجگذاری رسمی بهار می‌گذرد، انگ

پس از مدتی ماشین ایستاد و من صدای «ایست» را شنیدم. فهمیدم که ما به یک پادگان نظامی رسیده ایم. یکی از ماموران همراه پیاده شد، برگه ای را به نگهبان داد، راه باز شد  و ما وارد شدیم. بعدا متوجه شدم که آنجا پادگان سلطنت آباد است.

جلوی مرکز نگهبانی، از ماشین پیاده شدیم. مرا بازرسی کردند، بعد افسر نگهبان مرا از ماموران همراه تحویل گرفت و آنها رفتند. مرا به اتاقی تمیز و بزرگ بردند که در آن دو تخت خواب و یک بخاری بود.
افسر از من پرسید: شام خورده ای؟ گفت
2380 - «رعنا رحیم‌پور» مجری شبکه BBCفارسی با انتقاد از شبکه من‌وتو به‌دلیل استفاده غیرقانونی از کارمندان  BBC، من‌وتو را رسانه‌ای «سلطنت‌طلب» و «معلوم‌الحال» نامید!در ماه‌های اخیر برای چندمین‌بار است که بین عوامل رسانه‌های بیگانه درگیری لفظی پیش می‌آید و به افشاگری علیه یکدیگر می‌پردازند.
منبع: www.yon.ir/mzdr61
دانلود فایل اصلی
معاویه =19 سال و چند ماه
یزید=3سال و 8 ماه
مروان بن حکم=کمتر از یک سال
عبدالملک بن مروان=21سال
ولید بن عبدالملک=9سال و 5 ماه
سلیمان بن عبدالملک=2 سال و اندی
عمر بن عبدلالعزیز=2سال و 5ماه
یزید بن عبدالملک=4سال و اندی
هشام بن عبدالملک=19سال و 9ماه
ولید بن یزید بن عبدالملک=1سال و 3ماه
یزید بن ولید بن عبدالملک=3ماه
مروان بن محمد بن مروان=5سال و اندی
بالا رفتن سن و سال سرکرده گروهک رجوی مشکلات جدی برای باقی مانده های آلبانی نشین در اشرف۳ ایجاد کرده و جدای از مسائل فیزیکی و مواردی که در نوشتارهای قبلی به آن اشاره شده، این بار بی هویتی این کمونیست های مثلا آزادی خواه کار را به مرحله ای رسانده است که برای بدست آوردن تعدادی هوادار، خود را به سلطنت و کوروش کبیر اتصال داده و از نام وی برای خود نماد سازی و سوء استفاده های تبلیغاتی می کنند.
جالب اینکه بدانید در برنامه های بی محتوای خودشان هم با تو
#حدیث_مهدوی 
امام صادق(ع)
«عبدالله بن منصور بجلی می گوید: از محضر امام صادق (علیه‌السلام) پرسیدم: نام سفیانی چیست؟ فرمود:- «و ما تصنع باسمه اذا ملک کور الشام الخمس: دمشق و حمص، و فلسطین، و الاردن، و قنسرین، فتوقعوا عند ذلک فرجا».- «ترا با نام او چه کار؟ هنگامی که پنج ناحیه ی شام را بگیرد: دمشق، حمص، فلسطین، اردن و قنسرین را، پس منتظر فرج باشید».عبدالله بن منصور پرسید: آیا نه ماه سلطنت می کند؟ فرمود:- «نه، بلکه هشت ماه حتی یک روز هم از هشت ماه تجاوز
2460 - «پوریا زراعتی» مجری
سلطنت‌طلب شبکه من‌وتو، به بهانه ازدواج مجدد «مهدی هاشمی»، به این بازیگر
مطرح تلویزیون و سینمای ایران با القابی زشت توهین کرد و قوانین اسلامی را
ضدزن دانست که به ادعای او اجازه داده این بازیگر بتواند دوباره ازدواج
کند!منبع: yon.ir/mzdr111
دانلود فایل اصلی
بسم اللهطلیعه پیروزیپایگاه اطلاع رسانی KHAMENEI.IR به مناسبت سالگرد فرار شاه از ایران در ۲۶ دی‌ماه سال ۱۳۵۷ کلیپ صوتی «طلیعه پیروزی» را منتشر می‌کند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این کلیپ صوتی با نگاهی گذرا به دوران پادشاهی محمدرضا پهلوی، مقاطعی ذلت‌بار از حکومت پهلوی را برمی‌شمارند. سخنان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای که در این صوت می‌شنوید:  [در شهریور ۱۳۲۰] رضا خان به وسیله‌ی حامیان قبلی خود از سلطنت عزل شد و از ایران بیرون رفت. محمد رضا را بر سر
بسم اللهطلیعه پیروزیپایگاه اطلاع رسانی KHAMENEI.IR به مناسبت سالگرد فرار شاه از ایران در ۲۶ دی‌ماه سال ۱۳۵۷ کلیپ صوتی «طلیعه پیروزی»
را منتشر می‌کند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این کلیپ صوتی با نگاهی گذرا
به دوران پادشاهی محمدرضا پهلوی، مقاطعی ذلت‌بار از حکومت پهلوی را
برمی‌شمارند.

سخنان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای که در این صوت می‌شنوید:

[در شهریور ۱۳۲۰] رضا خان به وسیله‌ی حامیان قبلی خود از سلطنت عزل شد و
از ایران بیرون رفت. محمد رض
رسول خدا ص فرمود زمانی برای مردم پیش اید که سلطنت جز بوسیله کشتن ستمگری بدست نیابد و ثروت جز با غضب و بخل پیدانشود ودوستی جز بوسیله ببرون بردن دین وپیروی هوسهوس بدست نیابد پی کسبکه بان زمان برسد وبر فقر ثبر کند با انکه بر ثروت توانایی داسته باشو د و بر دشمنی مردم صبر کند با انکه بردوستی توانا باشد یعنی بتوانداز راه از دست دادن دین و پیروی هوس جلب دوستی کند ولی نکند و بر ذلت صبر کندبا انکهبر عزت توانا باسد خدا ثواب پنچاه صدیق از تصدیق کنندگان
۲۶۸۶ - «شیرین ناصری» کارمند شبکه بهائی-سلطنت‌طلب من‌وتو، با اعتراف به وضعیت بحرانی در لندن پس از شیوع بیماری کرونا، گفت: “در لندن مواد غذایی و بهداشتی پیدا نمی‌شود. برنج، ماکارانی، غذاهای کنسروی و دستمال کاغذی و ... در فروشگاه‌ها نیست. نصف قفسه‌های فروشگاه‌ها خالی است.”منبع: www.b2n.ir/mzdr139
دانلود فایل اصلی
۲۶۸۲ - «شهرام همایون» سلطنت‌طلب مقیم آمریکا، با اذعان به ارتباط نزدیکان «ربع پهلوی» با سران رژیم سعودی، گفت: “پشت برگزاری کنسرت‌های اخیر خواننده‌های لس‌آنجلسی در عربستان (که با دستور و در تلویزیون ولیعهد سعودی برگزار شد) «شهریار آهی» از نزدیکان شاهزاده است ... عربستان سعودی، اپوزیسیون جمهوری‌اسلامی را خریده است...”منبع: www.tiny.cc/mzdr122
دانلود فایل اصلی
سابقه ساخت خرقه و پارچه در جمهوری اسلامی ایران به پیشین از اسلام برمیگردد که به پادشاهی هفتواد در بم منسوب شده شده است . در آن عصر سه جور لباس و پارچه از ابریشم تهیه و تنظیم می‌شده‌است .
مدل اولیه دیبا بوده که به لباس ابریشمی معمولی رنگی گفته می‌شده‌است . گونه دوم مغایر گفته لغتنامه پزشک معالج معین پرنیان بود که به خرقه ابریشمی یک سری رنگ و اکثر تایم ها هفت رنگ اطلاق می‌شده که در برخی مورد ها دارای طرح گل بین پارچه نیز بوده‌است . مدل سوم و کا
حبیب لوی نویسنده یهودی  در خصوص نقش رضاخان، در شکوفایی،‌ عظمت و آزادی اقلیت یهودی می‌نویسد:«بدون تردید جلوس رضاشاه کبیر بر تخت سلطنت ایران یکی از واقعیات تاریخی مهم این کشور به‌شمار می‌رود. سلطنت این پادشاه بزرگ، انقلاب عظیمی در بهبود وضع آزادی و آسایش یهودیان ایران پدید آورد و اگر گفته شود که زمان رضاشاه کبیر برای یهودیان ایران نظیر زمان کوروش کبیر و عصر فرزند او محمدرضا شاه، نظیر عصر داریوش اول گردید، راه اغراق نپیموده‌ایم. آزادی یه
#حدیث_مهدوی 
امیر المومنین(ع)
در ینابیع المودة ص 467 می نویسد شخصی از اصحاب کشف و شهود از امیرالمومنین نقل کرد که فرمود: خداوند گروهی را خواهد آورد که آنها را دوست می دارد و ایشان خدا را دوست می دارند سلطنت پیدا خواهد کرد کسی که در بین آنها غریب است و او همان مهدی است؛ سرخ رو، موی‌هایش به سرخی متمایل است. زمین را به سادگی پر از عدل و داد می کند. در کودکی از مادر و پدر خود جدا می شود و در محل پرورش خود عزیز است.با امان، مالک تمام بلاد مسلمین می شود. ر
امر کردم که هر امیری که ملکی را مسخر گرداند یا لشکری را شکست دهد وی‌را به سه چیز امتیاز دهند به خطاب و طوغ و نقاره و وی‌را بهادر لقب کنند و شریک دولت و سلطنت دانند و در مجلس کنکاش داخل سازند و ولایت سرحد به وی حواله نمایند و اُمرا را تابع وی گردانند و هر امیری که توره را بشکند یا امیرزاده را شکست دهد یا خانی را منهزم [سازد] او را به همان روش بنوازند
چنانچه امیر ایکوتیمور را که بر اروس‌خان تعیین نمودم و وی‌را شکست داد به وی تومان و طوغ و علم و نق
۲۷۳۷ - در حالیکه بسیاری از سلطنت‌طلبان و رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه سعی دارند «ربع پهلوی» را به‌عنوان لیدر مخالفان حکومت ایران معرفی کنند و او را مجبور به تشکیل «دولت در تبعید» کنند.اما او با اطلاع از عدم‌اقبال و بی‌محلی مردم ایران به خود، از این کار خودداری می‌کند!
دانلود فایل اصلی
ژانر : تاریخی , خانوادگی , غم‌انگیز
مدت زمان : ۱۲۲ دقیقه زبان : انگلیسی کیفیت : ۷۲۰p Web-dl فرمت : MKV انکودر : F2M حجم : ۱٫۱ گیگابایت محصول : انگلیس ستارگان : Hugh Bonneville, Elizabeth McGovern, Michelle Dockery, Jim Carter کارگردان : Michael Engler لینک‌های مرتبط : جستجوی زیرنویس – کیفیت‌های دیگر
خلاصه داستان :
دانتون ابی ، فیلمی تاریخی و خانوادگی محصول سال ۲۰۱۹ به کارگردانی مایکل انگلر می‌باشد. این فیلم بر اساس سریالی معروف به همین نام ساخته شده است. وقایع دانتون ابی در یک قصر بزرگ د
نام او در اوستا کویکوات Kavi Kavâta آمده و در پهلوی کی‌کوات و در فارسی کیقباد می‌باشد . در دینکرد آمده که فرّ کیانی از گرشاسب به کیقباد رسید و او کیان‌نیاک یعنی جد کیانیان است . در اوستا او از اعقاب منوچهر شمرده شده است در بندهشن آمده کی‌کوات کودکی خُرد بود که او را درصندوقی نهاده بر آب افکندند و او از سرما می‌لرزید . زاب او را دید و از آب بیرون کشید و به فرزندی پذیرفت و وی را کوات نامید ، در روایات مذهبی پدر کی‌قباد معین نیست ولی در روایات ملی که
۲۷۵۹ - «احمدعلی مسعود انصاری» از اعضای دربار پهلوی، با اذعان به اینکه «محمدرضاشاه» امیدی به بازگشت پسرش به ایران نداشت، گفت: “شاه در آخرین مصاحبه با «فریدون صاحب‌جم» گفت «این رضا (ربع) علاقه‌ای ندارد و امیدوارم اشتباه کرده باشم و اگر او و دوستانش تا دو سه سال بعد از انقلاب، به کشور بازنگردند دیگر مسئله سلطنت در ایران منتفی است...”لینک کوتاه منبع: www.tn.ai/1945247
دانلود
2410 - «امید شریفی دانا» سلطنت‌طلب مقیم سوئد و از آشوب‌گران عاشورای سال 88، با اذعان به اینکه بسیاری از عناصر اپوزیسیون مواجب‌بگیر دشمنان ایران هستند، گفت: “با آنکه مخالف انقلاب هستم، اما باید اعتراف کنم که اگر (امام) خمینی(ره) نبود و کشور دست گروه‌های دیگر می‌افتاد، تا اکنون ایران نابود و تجزیه شده بود”منبع:  www.bit.ly/2VMBCru
دانلود فایل اصلی
دانلود فیلم دانتون ابی Downton Abbey 2019 با لینک مستقیم
دانلود رایگان فیلم خارجی دانتون ابی Downton Abbey 2019
نام فیلم : دانتون ابی Downton Abbey 2019ژانر : عاشقانه | درامکارگردان : Michael Englerبازیگران : Michelle Dockery, Matthew Goode, Geraldine Jamesمحصول : آمریکازبان : انگلیسیزمان : ۱۱۰ دقیقهامتیاز : ۷٫۵/۱۰کیفیت : BluRayفرمت : MKVحجم : ۱۶۵۰ | ۹۰۰ مگابایتاطلاعات بیشتر : کلیک کنیدخلاصه داستان : این فیلم بر اساس سریالی معروف به همین نام ساخته شده است. وقایع دانتون ابی در یک قصر بزرگ در یورک‌شر رخ م

میرزا محمدتقی‌ خان (۱۲۲۲ هجری قمری) فرزند «کربلایی قربان» متولد یکی از محله‌های «اراک» بود. پدرش در خانه «میرزا‌عیسی قائم‌مقام اول» به آشپزی اشتغال داشت. میرزا‌تقی‌خان پس از پدرش در دستگاه قائم‌مقام ثانی سمت پدر را حفظ کرد. میرزا تقی‌خان در ابتدای جوانی منشی و محرم اسرار «میرزا عیسی» ملقب به میرزا بزرگ پدر قائم‌مقام ثانی بود و بعد از فوت وی در خدمت پسرش درآمد و به‌ شغل کتابت مشغول شد و تا سال ۱۲۴۴ق. که قائم مقام او را به همراهی «خسرو
سلطنت جاوید

گفت ای گروه هرکه ندارد هوای ما
سر گیرد و برون رود از کربلای ما

ناداده تن به خواری و ناکرده ترک سر
نتوان نهاد پا به خلوت سرای ما

تا دست و رو نشست به خون، می نیافت کس
راه طواف بر حرم کبریای ما

هم راز بزم ما نبود طالبان جاه
بیگانه باید از دو جهان آشنای ما

برگردد آن که با هوسِ کشور آمده
سرناورد به افسر شاهی گدای ما

ما را هوای سلطنت مُلْکِ دیگر است
کاین عرصه نیست در خور فرِّهُمای ما

یزدانِ ذوالجلال، به خلوت سرای قدس
آراسته است بزم ضیا

«اللّهم إنّى أسألک من جلالک بأجلّه وکلّ جلالک جلیل»
سخن از حور و غلمان، سیب و گلابی و جنّات و نهر نیست؛ بلکه سخن از کمالات معنوی است و این مقام برای انسان وجود دارد، اگر این مقامات برای ما نبود، دستور خواندن این دعاها را نمی‏ دادند. پس می‏ شود به آن مقام رسید. لقای حق برای روح اوست. این سرّ و باطن روزه است.
فِی مَقْعَدِ صِدْقٍ عِنْدَ مَلِیکٍ مُقْتَدِرٍ (قمر/۵۵)
در منزلگاه راستی و حقیقت نزد خداوند با عزّت و سلطنت جاودانی متنعّمند.

۲۷۰۳ - «شهرام همایون» سلطنت‌طلب مقیم آمریکا، تلویحا با اذعان به بی‌کفایتی «ربع پهلوی» در رهبری اپوزیسیون، حکومت ایران، گفت: “ما ماه‌ها وقت گذاشتیم بر روی پروژه «دولت در تبعید». حتی خود من به کاخ‌سفید رفتم و نظر مثبت مقامات آمریکایی را جلب کردم، اما شاهزاده اخیرا بدون دلیل و با بهانه‌هایی، با این طرح مخالفت کرده ... با این وضعیت واقعا امیدی به آینده نداریم و دیگر نمی‌دانیم چه کنیم ...” منبع: www.youtu.be/07oF5B_nnI0
دانلود فایل اصلی
۲۶۷۸ - «زینا تهرانی» مجری شبکه‌های سلطنت‌طلب و از حامیان «ربع پهلوی»، با ابراز خوشحالی از شیوع بیماری کرونا در ایران و ضربه آن به اقتصاد کشور، گفت: “شنیدم در بازار تهران هم کرونا آمده. این بازاری‌ها که اینقدر از انقلاب‌اسلامی و حکومت حمایت کردند در طول این سالها، امیدوارم دربِ کاسبی همه‌شان بسته و بدبخت شنوند!”لینک منبع:  www.tiny.cc/mzdr120
دانلود فایل اصلی
۲۷۱۰ - «شهرام همایون» سلطنت‌طلب لس‌آنجلسی و از طرفداران «ربع پهلوی»، با بیان اینکه «شهریار آهی» از مشاوران شاهزاده سالهاست که با سعودی‌ها ارتباط دارد، گفت: “او سالهاست با آنها کار می‌کند و بعد از شبکه «ایران اینترنشنال» قرار است شبکه تلویزیونی جدیدی با کمک سعودی‌ها ایجاد کند...”لینک کوتاه منبع:  www.youtu.be/WxP6QKz3sfc
دانلود فایل اصلی
2603 - «شهرام همایون» کلاه‌بردار فراری و سلطنت‌طلب مقیم لس‌آنجلس، با اذعان به وابستگی جدی مخالفان نظام جمهوری‌اسلامی به دشمنان ایران، اعتراف کرد: “ما با یک اپوزیسیون قلابی مواجهیم. چرا که آن‌ها به سوی بیگانه دست دراز کرده‌اند ...”لینک کوتاه منبع: www.b2n.ir/mzdr124
دانلود فایل اصلی
سحر با باد می‌گفتم حدیث آرزومندی
خطاب آمد که واثق شو به الطاف خداوندی
دعای صبح و آه شب کلید گنج مقصود است
بدین راه و روش می‌رو که با دلدار پیوندی
قلم را آن زبان نبود که سر عشق گوید باز
ورای حد تقریر است شرح آرزومندی
الا ای یوسف مصری که کردت سلطنت مغرور
پدر را بازپرس آخر کجا شد مهر فرزندی
جهان پیر رعنا را ترحم در جبلت نیست
ز مهر او چه می‌پرسی در او همت چه می‌بندی
همایی چون تو عالی قدر حرص استخوان تا کی
دریغ آن سایه همت که بر نااهل افکندی
در این
۲۶۸۵ - «شهرام همایون» سلطنت‌طلب لس‌آنجلسی با افشاگری درباره کنسرت خواننده‌های لس‌آنجلسی در عربستان، گفت: “«شهره آغداشلو» و همسرش فقط برای حضور در کنسرت عربستان از سعودی‌ها نفری 10 هزار دلار پول گرفته‌اند. سعودی‌ها به دستور بن‌سلمان برای شرکت‌کنندگان ایرانی این کنسرت از لس‌آنجلس، جت خصوصی فرستاده بود!”منبع: www.b2n.ir/mzdr138
دانلود فایل اصلی

من از توئیتر خوشم نمی‌یاد. شاید روزی دربارهٔ توئیتر و اثرات مخربی که می‌تونه برای شخصمون داشته باشه بنویسم، اما در خلاصه من از جایی که بیشتر از گفت‌وگو فحش‌کاری و حمله ببینم نفرت دارم. گرچه وقایع روزهای اخیر اوقاتم رو تلخ کرده اما باز سری به توئیتر نزده بودم، تا دیروز. دیروز که در گروه دانش‌گاهی تگرام، ویدئویی رو دیدم از مأموران ضد شورش ایران که دارن شیشه‌های آپارتمان مردم رو می‌شکونن! بعد از اون به توئیتر رفتم تا ببینم چه خبره. چی بگم س
من از توئیتر خوشم نمی‌یاد. شاید روزی دربارهٔ توئیتر و اثرات مخربی که می‌تونه برای شخصمون داشته باشه بنویسم، اما در خلاصه من از جایی که بیشتر از گفت‌وگو فحش‌کاری و حمله ببینم نفرت دارم. گرچه وقایع روزهای اخیر اوقاتم رو تلخ کرده اما باز سری به توئیتر نزده بودم، تا دیروز. دیروز که در گروه دانش‌گاهی تگرام، ویدئویی رو دیدم از مأموران ضد شورش ایران که دارن شیشه‌های آپارتمان مردم رو می‌شکونن! بعد از اون به توئیتر رفتم تا ببینم چه خبره. چی بگم س
اگر حوصله خواندن ندارید فقط بخش‌های مشکیِ پررنگ را بخوانید.
قال انّک لن تستطیع معی صبرا
و کیف تصبر علی ما لم تحط بی خبرا
قال الم اقل انّک لن تستطیع معی صبرا 
قال الم اقل لک انک لن تستطیع معی صبرا
فقط خدا کنه کار به "هذا فراق بینی و بینک" نکشه...
پ.ن: در جمهوری اسلامی ایران، اونقدری که از حزب‌اللهی (یا همون مذهبی‌های) بی‌بصیرت ضربه خوردیم، از سلطنت‌طلب و برانداز‌ها ضربه نخوردیم.پ.ن.۲: پروژه نفوذ رو جدی بگیریم.

*** یا صاحب الزمان، ادرکنی. از امر
۲۷۵۴ - «امیرعباس فخرآور» مواجب‌بگیر دولت آمریکا و از حامیان تحریم ملت ایران، اطرافیان «ربع پهلوی» را چاقوکش نامید و گفت: “رسانه‌هایی که توسط سعودی‌ها ایجاد شدند (ایران اینترنشنال) با پول کلانی که به آنها تزریق می‌شود، با مستندسازی دنبال معرفی پهلوی و سلطنت به‌عنوان منجی ایران هستند”لینک کوتاه منبع:  https://youtu.be/-RbMQvuBjDo
دانلود
2464 - «اسدا... علم» از نزدیکان شاه در
خاطراتش می‌نویسد: "(درباره موضوعی) شهبانو از آن طرف تلفن فریاد کشیدند و
گریه کردند و گفتند «چه طور یک نفر به خودش حق می‌دهد برخلاف امر ملکه کشور
مداخله کند». شاهنشاه جوابش را داد ... و شهبانو بیشتر آتشی شدند و ...
آنقدر داد زدند که بالاخره شاهنشاه هم از کوره در رفتند و ... گوشی را
گذاشتند. بعد با کمال عصبانیت فرمودند «خدا نکند من حالا بمیرم وگرنه این
زن ناقص‌العقل که ما نایب السطنه هم قرار داده‌ایم ... سلطنت پ
شیطان مداوم در گوش کبری پچ پچ مینموداوعلاقه خاصی به شاهزاده وهابی سعودی داشت.امیرالمومنین منزل اومیبایست فردی پشکل مغزمیبودتابراحتی وبسادگی خرشودوهرکاری برایش انجام دهد.
شاهزاده سعودی علاقه وافری به حتک حرمت هرچیزی داشت این شاهزاده ازروی کینه و عداوت تصمیم می گرفت درکل دوست داشت هنگام عصبانیت سرهای زیادی راببردهرفردی که برعلیه اوانتقادمینمودبدنش تکه تکه میگردید.
شیطان درخانه کبری قصد داشت تخم فتنه رابوجودآورداومیدانست نسل کبری وشا
2464 - «اسدا... علم» از نزدیکان شاه در
خاطراتش می‌نویسد: "(درباره موضوعی) شهبانو از آن طرف تلفن فریاد کشیدند و
گریه کردند و گفتند «چه طور یک نفر به خودش حق می‌دهد برخلاف امر ملکه کشور
مداخله کند». شاهنشاه جوابش را داد ... و شهبانو بیشتر آتشی شدند و ...
آنقدر داد زدند که بالاخره شاهنشاه هم از کوره در رفتند و ... گوشی را
گذاشتند. بعد با کمال عصبانیت فرمودند «خدا نکند من حالا بمیرم وگرنه این
زن ناقص‌العقل که ما نایب السطنه هم قرار داده‌ایم ... سلطنت پ
2569 - «سعید برزین» کارشناس شبکه BBC‌فارسی، با بیان اینکه گروه‌های اپوزیسیون از سلطنت‌طلبان تا منافقین برای اغتشاشات آبان 98 سازماندهی شده و پشتوانه رسانه‌ای داشتند، اذعان کرد: “براندازها دچار تناقض هستند، زیرا از اعتراض مسالمت‌آمیز حرف میزنند، اما در عمل هر نوع ناآرامی و خشونت را تشویق و ترویج می‌کنند ... آنها بیش از اندازه روی کمک آمریکا ، اسرائیل و عربستان سعودی حساب باز کرده‌اند”لینک منبع: www.b2n.ir/mzdr113
دانلود فایل اصلی
آنچه از امیرالمؤمنین ، امام اول شیعیان باقی مانده است ، اموالی است که با طبیعت انسانی سازگار است و رشد نمی کند ، زیرا موجودات با گذشت زمان دارای علائق و برداشت های نامحدودی هستند ، تکامل فناوری و غیره
به گزارش ای ال ال سی ، نجف‌قلی حبیبی ، استاد دانشگاه ، در مقاله ای در خبرنامه نوشت ایران وی نوشت: “علیرغم سیستم های سیاسی مختلفی که ما تجربه کرده ایم ، جامعه بشری همچنان به مدلهایی برای عدالت اجتماعی و حکمرانی خوب نیاز دارد.”
امپراتور دارو وانگ (29م - 77م)؛پس از مرگ «امپراتور اونجو» پسرش امپراتور دارو در سال 29م. به تخت نشست. او دومین امپراتور باکجه بود که مدت زیادی حکومت کرد ولی اقدامات شایسته ای انجام نداد، در دوران حومت او جنگ هایی بین باکجه و شیلا رخ داد که در اکثر آن ها دارو شکست خورد. او سرانجام در سال77م. از دنیارفت و سلطنت را به فرزند و ولیعهدش «گیرو» سپرد.
2432 - «حسین فردوست» رئیس دفتر ویژه
اطلاعات «محمدرضا پهلوی» در خاطراتش درباره فساد اقتصادی در دربار پهلوی
نوشت:‌ “در دوران نخست‌وزیری هویدا همه می‌چاپیدند و او کاملا نسبت به این
وضع بی‌تفاوت بود. از سال 1350 تا 1357 تنها در بازرسی (قسمت تحقیق آن)
3750 پرونده سواستفاده کلان تشکیل شد که عموما به دادگستری ارجاع گردید.
اما همه پرونده‌ها طبق دستور شفاهی هویدا به وزیر دادگستری، بایگانی می‌شد و
شاه نیز اهمیتی به این امر نمی‌داد و این کار از نظرش بی
بسم الله 3 بهمن 1357 (سه شنبه) :
 شورای سلطنت که برای حفظ رژیم سلطنتی در ایران تشکیل شده بود منحل گردید.
 4 بهمن 1357 (چهارشنبه) :
 برای جلوگیری از حضور امام خمینی در بین مردم ایران ارتش فرودگاه مهرآباد را به اشغال درآورد.
 5 بهمن 1357 (پنج شنبه) :
 دولت بختیار 3 روز فرودگاههای کشور را بست.
ادامه مطلب
تو دلیل سجده ی فرشتگان بر آدم بودی ... تو مهربانی و عدالت را در خُلق عظیم خویش زنده کردی و دل ها را از عشق و رحمت حق آکندی. تو اما که رفتی سامری ها طوفان فتنه ساختند و بت های جهل و نفاق را به پا داشتند. منبر چوبین تو را تخت سلطنت، خانه محقرت را کاخ های مجلل و استر بی جهازت را مرکب های راحت و تیزرو کردند. امت واحد را تکه تکه کردند و به جان هم انداختند. مکتب توحید را آیین تکفیر و بذر قهر را به جای دانه های مهر نشانیدند ...
ای فرستاده رحمت و ای بابای مهربا
نمیدونم این حبّی که من به رسول دارم از کجا سرمنشا میگیره 
ولی خییییییییلی دوستش دارم ، نمیدونم چرا اینقدر دوستش دارم ؟
آخر در بین اقیانوس بیکران شهدا چرا این شهید ؟
همه ی شهدا یه طرف ،رسول هم یه طرف 
به طرز عجیبی عاشق این مَردَم 
این مرد خیلی خاصه 
الان که دوباره زندگینامه اش را میخوانم میبینم شباهت علی زیادی هم به هم داریم .
نگاه رسول دلم را می بَرَد
سلطنت میکند رسول به دلم 
نگاهش بهم انرژی میده 
اصلا الان اینقدر این حب داره سرازیر میشه در م
2584 - «شهرام همایون» سلطنت‌طلب ساکن آمریکا و از حامیان «ربع پهلوی»، با اذعان به ناتوانی مخالفان نظام جمهوری‌اسلامی، گفت: “اگر انقلاب می‌خواهیم باید تاوان بدهیم. برای پیروزی انقلاب‌اسلامی هزاران نفر کشته شدند، اما بعضی از ما حاضر نیستند حتی در حد لایک کردن مطالب فعالیت کنند!”لینک منبع: www.b2n.ir/mzdr117
دانلود فایل اصلی
2639 - «مهدی میرقادری» از عناصر سلطنت‌طلب، با افشاگری درباره ساختگی بودن بسیاری از تصاویر و ویدئوهای منتشر شده توسط «علی جوانمردی» خبرنگار تجزیه‌طلب شبکه «صدای آمریکا»، اذعان کرد: “چند ویدیویی که جوانمردی و بعضی کانال‌های اپوزیسیون ... انتشار داده‌اند، صدای این ویدیوها از روی ویدیوهایی که سال 88 ... در دانشگاهی در ایران گرفته شده، برداشته شده است. این افراد صدای شعارهای این ویدیو را برداشته و روی ویدیوهای دی 98 مونتاژ کرده‌اند”لینک کوتاه
امام باقر ع میفرمود فرشته ای خدمت رسولخدا ص امد و عرض کرد خدای عزوجل را مخیر ساخته که  بنده ورسول ومتواضع باشی یک پادشاه ورسول پیغمبر  بجبرییل نگریست او با دست اشاره کرد  ه تواضع پیش گیر پس پیغمبر ص فرمود بنده و متواضع ورسول را اختیار کردم فرستاده. گفت بااین انتخاب از مفامیکه نزد پروردگارت داری چیزی کاسته نشود امام باقر ع فرمود کلیدهای خزانه های زمین همراه ان فرشته بود ا اگر پیغمبر ص پادشاهی را انتخاب کند باو دهد و کلیدهای زمین معنای حقیقی
در نامه مشهور مرحوم سید جمال الدین اسدآبادی به آیه الله میرزای شیرازی مرجع شیعیان جهان آمده است:
 "بانک؛ می‌دانی بانک چیست؟
بانک عبارت از این است که زمام ملت را یک جا به دست دشمنان اسلام داده و مسلمانان را بنده آنها نموده و سلطنت و آقایی کفار بر آنها را بپذیرند." 
چند روز قبل معاون اول رئیس جمهور ضمن بازدید از مناطق سیلزده در سخنانی گفت:
"کشوری که این همه ثروت دارد دستش را برای کمک دراز نمی‌کند"
ادامه مطلب
روزی که مملکت توران را مسخر ساختم و در تختگاه سمرقند بر سریر سلطنت جلوس نمودم به دوست و دشمن یکسان ملوک کردم اُمرای بدخشان و بعضی اُمرای قشونات از تُرک و تاجیک که به من بدی‌ها کرده و حیله‌ها برانگیخته و بر من شمشیرها کشیده بودند و از کردار ناپسند خود متوهم می‌بودند چون به من التجاء آوردند چندان احسان کردم که شرمنده‌ی عنایت و احسان من شدند و هرکس را رنجانیده بودم به احسان و انعام تلافی رنجش وی کردم و به مراتب لایق ایشان را امتیاز بخشیدم
لیک
قالی سجاده ابریشمین زرباف با گل های برجسته ابریشمی ۱۶۳ در ۱۱۰ سانتیمتری از دوره صفویه به جای مانده است و در تاریخ هفتم اکتبر ۲۰۰۹ مصادف با پانزدهم مهر ۱۳۸۸ در حراج ساتبیز به عنوان یکی از گرانبهاترین قالیچه های جهان به مبلغ معادل ۲/۷۲۹/۲۵۰ پوند به فروش رسیده است.
بر اساس متن کتیبه، این سجاده هدیه دربار صفویان به پادشاهی عثمانی، به مناسبت انعقاد عهدنامه صلح در سال ۹۹۸ قمری مصادف با ۱۵۹۰ میلادی بوده است.که احتمالا شاه عباس برای سلطان مراد سوم
2632 - به گفته برخی نزدیکان «ربع پهلوی»، او به بیماری بدخیم سرطان مشابه پدرش مبتلا شده و دلارهای سعودی به او نساخته است. او قرار است به‌زودی برای درمان به اسرائیل سفر کند و مقامات رژیم صهیونیستی به او وعده‌هایی داده‌اند.پدر او «محمدرضا شاه» در سن 60 سال و 9 ماه و یک روز مُردند. «رضا پهلوی» اکنون حدود 59 سال و 9 ماه سن دارد. در سالهای اخیر رسانه‌های بیگانه و سلطنت‌طلب کوشیده‌اند تا دختر ارشد «رضا پهلوی» یعنی «نور پهلوی» را که به شغل مانکنی مشغول
2648 - «شهرام همایون» سلطنت‌طلب مقیم لس‌آنجلس و از طرفداران «ربع پهلوی» با حمله به «شهاب حسینی»، این هنرپیشه مشهور را به‌دلیل مخالفت با تحریم جشنواره فیلم فجر آماج فحاشی قرار داد و گفت: “او آدم وقیحی است که جایزه‌اش را به امام زمان(عج) تقدیم کرد. حتی شده هفته‌ای باید دعواها را کنار بگذاریم و زوم کنیم روی این آدم و لعن و نفرینش کنید. باید در فضای مجازی و فضای حقیقی به او حمله شود”لینک کوتاه منبع:  www.tiny.cc/mzdr112
دانلود فایل اصلی
۲۷۶۸ - «رکسانا گنجی» از عناصر سلطنت‌طلب و فرزند وزیر آموزش و پرورش دوران رژیم پهلوی، با اذعان به گرفتن پول از سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) برای مبارزه با حکومت ایران، گفت: “این برای ما ننگ نیست که بگوییم افرادی با ما (گروهک درفشش کاویانی) کار کردند و از سیا پول گرفتیم. فقط من پول نگرفتم بلکه افرادی مانند «داریوش همایون» و «عباس پهلوان» هم پول گرفتند. البته پول زیادی هم نبود، ماهی فقط ۱۵۰ هزار دلار به ما می‌دادند!”منبع: www.bit.ly/mzdr002
دانلود فایل ا
2548 - «الهیار کنگرلو» مسئول پروژه ققنوس که توسط «ربع پهلوی» ایجاد شده، با اعلام جدایی از این پروژه، گفت: “بین اهدافم با اهداف دیگران تفاوت وجود داشت و نمی‌توانستیم با هم کار کنیم ... اما در آینده اگر پول برسد باز هم به کار ادامه می‌دهیم ...”«ققنوس» که تلاشی برای جمع‌کردن سلطنت‌طلبان حول پهلوی و زیر یک چتر بود، بعد چند ماه از آغاز، دچار ریزش و شکست شده است.لینک منبع: www.b2n.ir/mzdr104
دانلود فایل اصلی
2576 - «رضا تقی‌زاده» سلطنت‌طلب مقیم لندن، از نزدیکان «ربع پهلوی» و کارشناس رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه، با بیان اینکه آمریکا رئیس دنیا است، گفت: “اگر خدا را قبول داشته باشیم که بر جهان مسلط است، باید در زمین هم یک کشور باشد که بر دیگر کشورها تسلط و ریاست داشته باشد. این رسالت آمریکاست که نظم جهانی را برقرار کند.آمریکا باید به شکل هرمی بر کشورهای دیگر مسلط باشد...”لینک منبع: www.b2n.ir/829573
دانلود فایل اصلی
2558 - «شهرام همایون» سلطنت‌طلب ساکن آمریکا، با اعتراف به اینکه اپوزیسیون در مبارزه با نظام جمهوری‌اسلامی شکست خورده، گفت: “اکنون اپوزیسیون در رکود و بی‌شناسنامه است ... در این 40 سال امکانات زیادی ازجمله تلویزیون و رادیو و ... داشتیم، اما موفقیتی بدست نیاوردیم و سردرگمیم ... عناصر اپوزیسیون بیشتر مشغول درگیری با هم هستند تا حکومت ایران ...”لینک منبع اینترنتی: www.b2n.ir/mzdr108
دانلود فایل اصلی
2527 - «امید دانا» سلطنت‌طلبِ ضداسلامِ مقیم کانادا، با اذعان به ناتوانی اپوزیسیون در در برپایی تجمعی علیه نظام جمهوری‌اسلامی، حتی در خارج از ایران، گفت: “در همین تورنتو در کمال ناباوری، هزاران ایرانی در مراسم روز عاشورا شرکت کردند. این در حالیست که در مراکز تجمع اپوزیسیون در اروپا و آمریکا، حتی یک درصد این تعداد حاضر نیستند به درخواست «ربع پهلوی» به خیابان‌ها بیایند...”لینک کوتاه منبع: yon.ir/mzdr140
دانلود فایل اصلی
۲۶۸۷ - «شهرام همایون» سلطنت‌طلب مقیم لس‌آنجلس، با اذعان به اینکه شبکه «ایران اینترنشنال» در پی اهداف رژیم سعودی است، گفت: “سعودی‌ها با بازکردن تلویزیون‌هایی مثل «ایران اینترنشنال» می‌خواهند خوزستان را از ایران جدا کنند و یک کشور مستقل اعلام کنند. این شبکه برای مصاحبه با افراد به مصاحبه شونده‌ها چک 5000 دلاری می‌دهند. عربستان با درست کردن این شبکه و تلویزیون‌های سرگرمی می‌خواهد اذهان عمومی ایران را در دست خود بگیرد”منبع: www.b2n.ir/mzdr140
د
2482 - «مهرداد فرهمند» خبرنگار شبکه
بی‌بی‌سی با اشاره به حضور مردان و زنان سلطنت‌طلب با پوشش نامناسب در
مراسم سالگرد «محمدرضا پهلوی» در قاهره، گفت: “خانم‌هایی ایرانی در این
مراسم دیده‌ام که گویی به کنار دریا آمدند ... بگذریم از اینکه مراسم در
مسجدی مهم برپا می‌شود که برای مردم مصر بسیار محترم است. این همه میهنان
با چنین ظاهری در شبستان بزرگ بلند بلند می‌خندند و از این طرف به آن طرف
می‌دوند و عکس می‌گیرند، آن هم در حالی که ملت (مصر) دارن
هفتمین مورد از عجایب هفتگانه جهان را سوستراتوس (معمار یونانی) در جزیره‌ی کوچک فاروس، نزدیک شهر اسکندریه بنا کرد. ساخت این برج نورانی عظیم، حدود سال ۲۷۰ قبل‌ازمیلاد به‌پایان رسید. در دوره‌ی سلطنت بطلمیوس دوم، این فانوس دریایی کشتی‌های رود نیل را برای عبورومرور از بندر شلوغ شهر هدایت می‌کرد...
ادامه مطلب
۲۶۵۵ - دشمنان ایران برای قطع پیوند مردم ایران با انقلاب اسلامی، به هر دستاویزی متوسل می‎شوند؛ عادتی که گاه با احمقانه‌ترین شیوه ممکن صورت می‌پذیرد.«مهران کمال‌پور» سلطنت‌طلب فراری، با بیان اینکه هرکس به راهپیمایی ۲۲ بهمن برود یا رای بدهد به ویروس «کرونا» مبتلا می‌شود، گفت: “‌تمام ساندیس‌ها در راهپیمایی و تمام برگه‌های رای‌گیری و افراد حاضر در پای صندوق‌های انتخابات، آلوده به ویروس کرونا هستند. پس نه رای بدهید و نه به راهپیمایی بر
اگر حوصله خواندن ندارید فقط بخش‌های مشکیِ پررنگ را بخوانید.

قال انّک لن تستطیع معی صبرا
و کیف تصبر علی ما لم تحط بی خبرا

قال الم اقل انّک لن تستطیع معی صبرا 

قال الم اقل لک انک لن تستطیع معی صبرا

فقط خدا کنه کار به "هذا فراق بینی و بینک" نکشه...
پ.ن: در جمهوری اسلامی ایران، اونقدری که از حزب‌اللهی (یا همون مذهبی‌های) بی‌بصیرت ضربه خوردیم، از سلطنت‌طلب و برانداز‌ها ضربه نخوردیم.
پ.ن.۲: پروژه نفوذ رو جدی بگیریم.

ادامه مطلب
به گواه متون تاریخی، ارسطو، فیلسوف شهیر یونانی، نخستین کسی است که بین قانون اساسی و قوانین عادی تفاوت قائل شده. وی قانون اساسی را تبیین کنندهٔ «جایگاه دستگاه‌های دولتی» می‌داند. آثار مشهور ارسطو مانند «قانون اساسی آتن» و «اخلاق» به بررسی قانون‌های اساسی آن دوره به ویژه قانون اساسی دولت-شهرهای آتن، اسپارت و کارتاژ می‌پردازد.ارسطو در این آثار خوبی‌ها و بدی‌های هریک از قانون‌ها را مشخص می‌سازد و نتیجه‌گیری می‌کند که بهترین قانون اساس
2537 - «شهرام همایون» سلطنت‌طلب مقیم لس‌آنجلس که بارها توسط دولت آمریکا مورد حمایت قرار گرفته، در واکنش ایجاد گروهکی موسوم به «شورای مدیریت گذار» توسط «حسن شریعتمداری» تجزیه‌طلب ساکن اروپا، با اشاره به حمایت رژیم آل‌سعود و شبکه سعودی ایران‌اینترنشنال از این گروه، گفت: “برخی با مطرح کردن موضوع فدرالیسم قومی، می‌خواهند از عربستان پول بگیرند!”لینک کوتاه منبع: www.b2n.ir/mzdr100
دانلود فایل اصلی
2496 - «منوچهر گنجی» وزیر آموزش و پرورش رژیم پهلوی و سلطنت‌طلب خارج‌نشین، با اذعان به‌تحول «فریدون فرحزاد» در سالهای پایانی عُمر، گفت: “فرخزاد ابتدا مخالف جمهوری‌اسلامی بود، اما در اواخر عمرش ظاهرش تغییر کرد و از حکومت ایران حمایت و از اپوزیسیون انتقاد می‌نمود و حتی پاسپورتش را گرفته بود و می‌خواست به ایران بازگردد ... در واقع او فرخزاد سابق نبود و به‌کلی تغییر کرده بود ... و این موضوع سبب عصبانیت ما شد و به او هشدار داده بودیم”لینک کوتاه
اهمّیّت نظام اسلامی از لحاظ ابعاد ایرانی در این‌هاست: اوّلاّ صددرصد مردمی است؛ ثانیاّ نقطه‌ی مقابل چیزی است که قرن‌های متمادی کشور ما از آن رنج برده بود؛ یعنی ایدئولوژی سلطنت و کارگزاران سلطنتی. 
┄┅═══✼✼═══┅┄
نظام اسلامی و انقلاب اسلامی همان‌ کاری را کرد که ملّیّت برای یک ملّت می‌کند؛ یعنی همه احساس خودمانی‌گری کردند و شعار دادند. در کشورهای دوردست، نام فرزندان خود را، نام شخصیّت‌های انقلاب گذاشتند. شعرای بزرگ عرب که ما نام آن
چون خبر آراستگی فوج من به شاهان بدخشان رسید مستعد جنگ شدند کنکاش در این دیدم که پیش‌دستی کرده تا ایشان لشکرهای خود را جمع سازند ایشان را درهم شکنم و ایلغار کرده خود را به طالخان رسانیدم
چون خبر رسیدن من به طالخان به مسامع شاهان رسید از راه مصالحه درآمده ملازمت کردند من از کنکاش خود راضی شدم و دیدم که غلط نکرده بودم و سلطنت من در ولایت بدخشان رواج یافت و اکثری از سپاه بدخشان آمده ملازمت اختیار کردند
کنکاش یازدهم که در رواج سلطنت خود کردم این
امپراتور گیرو وانگ (77م- 128م)؛پس از فوت «امپراتور دارو» پسرش امپراتور «گیرو وانگ»، در سال77م. به عنوان سومین امپراتور باکجه به تخت امپراتوری نشست.  در دوران حکومت او بلایای طبیعی از جمله سیل و زلزله و گردباد مردم را در برگرفت که برای آنان از علایم فاجعه بود. در سال 105م. او با شیلا قرارداد صلحی امضا کرد و در سال 125م. شیلا برای دفع حمله مالگال به یاری باکجه شتافت. در سال128م. امپراتور گیرو در حالی که سلطنت را به پسرش «گائیرو» سپرد از دنیا رفت.
قلم ابزار نوشتن است و در این روزگار تنها « آزادی » نیست که ابزار نسبت داده می شود،«مغز» را نیز بدل از « تفکر » می گیرند و فی المثل به جای « فرار متفکران » می گویند « فرار مغزها »– که البته در اینجا هیچ یک از این دو تعبیر درست نیست. مغز ابزاری نیست که بی اراده در استخدام هر آن که او را به اختیار بگیرد در آید و متخصصان که در این تعبیر همچون مغزهایی بی اراده انگاشته شده اند، اگر به غرب می گریزند از آن است که در آنجا حوایج خویش را برآورده می بینن
سلام خسته نباشید.نظرتون چیه به یه دنیا ی جدید سفر کنیم.این بار ترس و هیجان را با هم تجربه خواهید کرد.من تغییراتی در داستانم ارائه دادم:از جمله فونت داستان و دیگر چیز ها.در مورد این داستان باید بهتون بگم که ششمین داستانم است که دارم تکمیلش می کنم و این یه موضوع آشنا  داره اما داستان اصلا تکراری نیست.شاید دوره سلطنت انسان ها در کره خاکی تموم شده اما باید دید با این آدم خوارا چطوری دست و پنجه نرم می کنند...اما بریم پیش داستانو بخونیم:
شکه شده ام.س
پرسپولیس ، ای موشک سرخ وطن ، یاقوت ایران
پرسپولیس، ای سرخی خون رگ پیرو جوانان
متّحد هستید و باهم ، ارتشی جنگنده ، همدل
آتش توپخانه را روشن کنید ای گلعزاران
جای جای کشور از عشق شما دارد سخن ها
تا به قُلّه یک قدم مانده و یک بازی به میدان
می رسد از هرطرف سوی شما احساس مثبت
از تمام خانه ها ، شهر و ده و استان به استان
نامتان رُعب آور است در خانه تنگ  رقیبان
مرد میدانهای سخت هستید و عشق دوستداران
سلطنت بر آسیا در انتظار سینه سرخان
کرده اید السدّ قلدر
امان الله خان پسر امیر حبیب الله خان در سال 1892م تولد یافت. بعد از فوت پدرش در فبروری سال 1919م به سن 27 سالگی عهده دار سلطنت شد. امان الله خان در مکتب حربیه درس خواند، به مسایل اردو و امور نظامی از نزدیک در ارتباط بود...
ادامه مطلب
باربری و اتوبار در پاسداران تهران ، خیابان گل نبی
آیا می دانستید که خیابان پاسداران که باربری پاسداران خیابان گل نبی در آن نیز واقع شده است پیش انقلاب با نام سلطنت آباد مشهور بوده و مردم تهران و همچنین پاسداران نیز این منطقه را با نام سلطنب آباد  صدا می زدنند ،در حال حاضر این خیابان به عنوان یک خط مرزی بین منطقه های 3 شهرداری تهران و منطقه 4 تهران عمل میکند ، خود پاسداران در منطقه 3 تهران واقع شده است و همچنین جالب است بدانید که جنوب خیابان پاس
1- مثنوی معنوی مولوی سراسر قصه و حکایت است. حکایت هایی با دید ژرف بین و ظریف اندیش نکته سنج جلال‌الدین محمد بلخی معروف به مولانا . اهل فن می تواند تقسیم بندی انواع مکاتب ادبی صده های اخیر (رئالیسم ، سوررئالیسم ، و ...)  را در حکایت های مثنوی  مشاهده نمایند. البته این شش دفتر دریایی است که هر کس به تناسب ذوق و سلیقه خود از آن می تواند  استفاده کند . درست است که ملای روم (بلخی) از حکایت ها برای بیان افکار و نظرات خود نتیجه گیری می کند . اما نگاه و ان
خواهر کوچکتر ملکه الیزابت دوم ، پرنسس مارگارت توجه خود را برای زندگی شخصی معطوف به روابط جنجالی جلب کرد.چه کسی شاهزاده خانم مارگارت بود؟خواهر کوچکتر ملکه الیزابت دوم ، پرنسس مارگارت بخاطر یک خط مستقل شهرت یافت ، شهرت وی با داشتن یک رابطه بحث برانگیز با پیاده سلطنتی پیتر تاونزند تقویت شد. شاهزاده خانم در سال 1960 با عکاس آنتونی آرمسترانگ-جونز ازدواج کرد ، اما ازدواج آنها قبل از طلاق در سال 1978 با رسوایی مشخص شد که اولین بار در خانواده سلطنتی در
در سفر به دوران قاجاریه به زمانی رسیدیم که مجلس به توپ بسته شد و در نهایت با خلع محمدعلی شاه پسرش به پادشاهی رسید. اما چه پسری؟؟!!
سلطنت احمد شاه
احمدشاه قاجار دومین فرزند محمدعلی‌شاه قاجار و نخستین فرزند پسر او از ملکه جهان بود که در دومین روز از بهمن سال ۱۲۷۵ در تبریز دیده به جهان گذاشت و در نهایت با عنوان هفتمین و آخرین پادشاه قاجار در روز ۸ اسفند سال ۱۳۰۸ در پاریس از دنیا رفت.
وی پس از فتح تهران و خلع محمدعلی‌شاه، توسط مجلس عالی رجال و بزرگ
چو دست بر سرِ زلف‌اش زنم، به‌تاب رَوَد
ور آشتی طلبم، با سرِ عتاب رَوَد
چو ماهِ نو رهِ نظّارگانِ بی‌چاره،
زَنَد به گوشه‌یِ ابرو و، در نقاب رَوَد
شبِ شراب خراب‌ام کند به بیداری
وگر به روز شکایت کنم، به خواب رَوَد
طریقِ عشق پرآشوب-و-آفت است، ای دل
بیفتد، آن‌که در این راه با شتاب رَوَد
حباب را چو فتد بادِ نخوت اندر سر،
کلاه‌داری‌اش اندر سرِ شراب رَوَد
گداییِ درِ جانان به سلطنت مفروش
کسی زِ سایه‌یِ این در به آفتاب رَوَد
دلا، چو پیر شدی
فاصله بسیار اندک بود بانو چشمهایم را گشودم خودم را غیر از حریم سلطنت عشق ت ندیدم منطق ، هوش ، عقل و... زمانی به کار می ایند که قلبی نتپد ،حسی به جریان نیفتد و ستون های دلی به لرزه در نیایید .به راستی تعبیری از عشق نمیتوان بیان کرد شاید معجونی از امید در عین نامیدی ، یا شوقی جدید در پس آینده مبهم ، افکاری مضطرب در عین حال شیرین ...من هنوز نمیدانم خالق عشق چه برایمان مقدر کرده  ...بانو جان راستش را بخواهید زندگی بدون شما را شدنی نمیدانم ، حال خوب دی
پاورپوینت معماری قاجاریه
پاورپوینت معماری قاجاریه در 30 اسلاید.از اواخر دوره صفویه تا اواسط سلطنت ناصرالدین شاه به علت آشفتگی های موجود و جنگ های پی در پی و عدم ثبات و فقدان امنیت هنرهای معماری و تزئینات ساختمانی ایران که در دوران صفویه وسعت و تنوع زیاد پیدا کرده بود
عقل برو، زوزه مکش، خاک شویا که حجاب افکن و چالاک شو
گرچه که چالاکی تو مردن استیا غم در وقت و قضا خوردن است
تو ملخ جزء‌خوراکی و بسبنده‌ی بی‌جیره‌ی خاکی و بس
عام ز دست تو به بند و عزاخاص به اندیشه‌ی تو مبتلا
در سر ابلیس چه پیچیده‌اینور ندیده‌ای و نخندیده‌ای 
دیو ظلامی، تو سرشتت بد استزاده‌ی زندانی و مامت دد است
عشق چو آمد تو دگر پا بچیندست ادب گیر و به کنجی نشین
طفل شرارت‌زده‌ی بی‌هوا!عشق چو آمد دگرت نیست جا
عشق بیامد که به رقص آوردظلمت ص
«من منچستر‌یونایتد را دوست دارم» اثر مهدی یزدانی خرم.
این کتاب به سبک کاملا متفاوتی نوشته شده. داستان‌های متوالی و تو‌در‌تو درمورد افراد مختلف که ممکنه درمورد هر شخصیت و حادثه‌ی کتاب فقط چند خط نوشته شده باشه و درنهایت آدم‌ها و حوادث متفاوتی به‌طور زنجیروار به هم مرتبط شدن. کتاب، حوادث دهه ۲۰ و ۳۰ ایران رو به تصویر میکشه. از اشغال ایران توسط متفقین تا نخست‌وزیری مصدق و کودتای ۲۸ مرداد. فضای جامعه در اون سال‌ها به تصویر کشیده شده. از سلط
در سفر به دوران قاجاریه به زمانی رسیدیم که مجلس به توپ بسته شد و در نهایت با خلع محمدعلی شاه پسرش به پادشاهی رسید. اما چه پسری؟؟!!
سلطنت احمد شاه
احمدشاه قاجار دومین فرزند محمدعلی‌شاه قاجار و نخستین فرزند پسر او از ملکه جهان بود که در دومین روز از بهمن سال ۱۲۷۵ در تبریز دیده به جهان گذاشت و در نهایت با عنوان هفتمین و آخرین پادشاه قاجار در روز ۸ اسفند سال ۱۳۰۸ در پاریس از دنیا رفت.
وی پس از فتح تهران و خلع محمدعلی‌شاه، توسط مجلس عالی رجال و بزرگ
براساس این اسناد، نقدینگی رضاشاه در بانک‌های خارج حدود ۵۰۰ میلیون دلار بود که به مبلغ امروز چیزی در حدود ۲۰ میلیارد تا ۲۵ میلیارد دلار است.

پایگاه تاریخ تطبیقی؛ رضاخان مدتی در حمام دلاک بود و بعد در میدان سرچشمه حمالی کرد. مدتی هم وردست دایی‌اش ایستاد که خیاطی یاد بگیرد، اما استعدادی در خیاطی نداشت.
به استخدام قزاق رسید و مهتر اسب‌ها در اصطبل شد. مدتی نگهبان سفارتخانه‌های خارجی در ایران شد و در آن زمان برای نگهبانی رجال مهم قاجار از جمل
یک کتاب سه جلدی و خوش خوان.ردیف بالای قفسه کتاب فروشی نشسته بود و خوب برای خودش سلطنت می کرد و پر از 
داستان های کوتاه ایرانی از سال 1300 تا همین پارسال اون هم از بزرگ علوی و صادق هدایت بگیر تا نویسنده های همین
روزها.آخ نمی دانید که ورق زدنش چه حال خوبی به آدم می داد ،دیگه بماند خریدنش و هر شب یک داستانش را خواندن
کتاب ها را که داشتیم ورق میزدیم سراغ ماشین حساب گوشی هم رفتیم.عدد زدیم و جمع کردیم که آخر مساوی،دیدیم گویا 
قیمت سر به فلک زده و فعلا با

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها